paslanmaz döküm,paslanmaz çelik döküm,bronz döküm,hassas döküm,seramik kalıba döküm,seramik döküm,mum döküm,mum enjeksiyon

Kaynaklı birleşimlerin azaltılması amacıyla Çevik Teknik Metalürji olarak gerçekleştirdiğimiz hassas döküm prosesi ile yekpare parçalar üreterek pompa ve vana sektörü temsilcilerine kaliteli ve kolay montaj hizmeti sunmaktayız. Farklı paslanmaz çelik türleri ile döküm yapabilme kapasitesine sahip dökümhanemizden pürüzsüz yüzeyli temin edeceğiniz parçalar, rakiplerinizden daha ekonomik ve kaliteli sistem tasarımlarında en büyük yardımcınız olacaktır.20 yılı aşkın deneyimimizle gerçekleştirdiğimiz birbirinden kaliteli çözüm önerileri ile edindiğimiz ulusal ve uluslararası referanslar, sektörde liderliğe doğru ilerleyişimizde doğru yolda olduğumuzu bizlere göstermektedir. Pazar payı yüksek üretimler gerçekleştirmek için firmamızdan çözüm ortaklığı talep ederek tasarımdan sipariş teslimine kadar büyük bir titizlik ve profesyonellikle gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla işlerinizi oldukça kolaylaştırabilirsiniz.

Her Ağırlıkta Pompa ve Vana Siparişleriniz İçin Çevik Teknik Metalürji Yanınızda

10 gr ile 12 kg arasında fark etmeksizin seri imalat yapabilme kapasitesine sahip olan firmamız, sektörde yüksek kalite ürün imal etmeniz için gereken parçaların teminini kısa termin süreleri içerisinde gerçekleştirebilmektedir.

  • Paslanmaz çelik,
  • Çelik,
  • Bronz

Gibi metal ve alaşımlarda sahip olduğumuz döküm kabiliyetine sahip olarak sizlere tüm çözüm önerilerinizde yardımcı olabilmekteyiz.

Tasarımdan İmalata Kalitesi Kontrollü Ürünler

Sizlere verdiğimiz pompa ve vana hizmetinde kusursuz neticeler elde edebilmek için üretim prosesimizde gösterdiğimiz hassasiyet ve titizlikle yetinmeyerek, üretim öncesi ve sonrası gerekli kalite kontrol ve uygunluk testlerini yaparak memnuniyetinizi kazanacak ürünlerimizi sizlerle buluşturmaktayız.Kalite kontrol aşamamız genel anlamı ile iki aşamadan oluşmaktadır:

  • İlk aşamada tasarımın yapılabilirliğinin kontrolü bilgisayar destekli olarak kontrol edilmektedir. Mühendislerimiz sizinle yaptıkları görüşmeler sonucu hazırladıkları tasarımlarda onayınızı alırlar ve simülasyon programları yardımıyla tasarımı bilgisayar ortamına 3 boyutlu bir şekilde aktarırlar. Döküm Simülasyonu adını verdiğimiz bu kontrol aşamasında adından da anlaşılacağı üzere hazırlanan tasarımın yapılabilirliğinin kontrolü yapılmaktadır. Gereksiz zaman ve malzeme kayıplarını önleyen bu aşamada parçaların dökümü sırasında karşılaşılacak problemler ve hatalar öngörülerek tasarımda gerekli iyileştirmeler yapıldıktan sonra hassas döküm prosesine başlanabileceğinin kontrolü kolayca gerçekleştirilmektedir.
  • İkinci kontrol aşaması ise nihai ürüne yapılmaktadır. Bu aşamada nihai ürünün boyut kontrolünün yanı sıra kimyasal analizi, mikroyapı analizi, radyografik analizi, mekanik testleri ve tahribatsız muayene testleri yapılarak malzemede olası bir hatanın kontrolü yapılmakta, onayımızdan geçmeyen parçaların tarafınıza teslimi gerçekleşmemektedir. Böylece sizleri zor durumda bırakacak kalitesiz ve istediğinizden uzak ürünlerle baş başa bırakmamaktayız.

Kullanmakta Olduğumuz Kalıp ve Aparat Takımları

Toplu siparişlerinizde benzer yüksek kaliteyi tüm ürünlerde yakalayabilmek adına kullanmakta olduğumuz kalıp ve aparat grubu aşağıda yer almaktadır:

  • Enjeksiyon Kalıpları: Duralüminyum veya çelikten imal edilen bu kalıplarımız enjeksiyon işlemi öncesi malzeme tasarımında kullanılmaktadır. Uzun ömürlü olarak imal edilen bu kalıplar hazırlanan mum enjeksiyon modellerinin sayısı ne kadar fazla olsa da hasar görmeyecek şekilde kullanılabilmektedir.
  • Maça Enjeksiyon Kalıplar: Her ne kadar sık kullanılmasa da zorlu geometrilerde kullandığımız bu kalıplar benzer malzemeler kullanılarak yüksek kalitede üretilmektedir.
  • Seramik Kalıplar: Mum enjeksiyon işlemi sonrası seramik çamuru kullanımı ile elde edilen bu kalıplar döküm sonrası kırılarak imha edilmekte, her sipariş için ayrı olarak üretilmektedir.
  • Ölçüm ve Doğrulama Aparatları:Üretim prosesi ve nihai kontroller sırasında kullanılan bu aparatlar, üretilen pompa ve vanaların uluslararası standartlara uygunluğunun kontrolünün yapılabilmesi adına kullanılmaktadır.

paslanmaz çelik döküm

bronz döküm

hassas döküm

seramik kalıba döküm

seramik döküm

mum döküm

mum enjeksiyon