Çevik Teknik Metalürji, bünyesinde gerçekleştirdiği hassas döküm prosesi ile inşaat yapı ekipmanları sektörüne parça üretimi gerçekleştirmektedir. Alüminyum ve paslanmaz çelikten üretilen parçalarla cephelerde ihtiyaç duyulan yardımcı eleman ihtiyaçlarına karşılık veren firmamız, dayanıklı parça imalatı ile sayısız projeye çözüm ortaklığı sunmaktadır. Projelerin emniyetli bir şekilde tamamlanarak uzun ömürlü cephe sistemlerine sahip olmak isteyen tüm sektör temsilcilerine yönelik olarak geliştirdiğimiz çözümlerden faydalanmak için firmamızla iletişime geçmeniz yeterlidir.

Dökümü Yapılan Parçalar Nerelerde Kullanılmaktadır?

Firmamızdan talep parçalar cam giydirme cephe sistemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Cam tutucu olarak kullanılan parçalarımız;

 • Çelik ve Paslanmaz çelik
 • Alüminyum

alaşımlardan dökülerek dayanımının yanı sıra korozyona karşı dayanıklılık kazanır. Uzun ömürlü olması ile tercih edilen ürünlerimizle cephe güvenliğini sağlanarak cephelerin sahip olduğu estetik görünüm uzun yıllar muhafaza edilebilmektedir.

Çevik Teknik Metalürji Farkının İnşaat Yapı Ekipmanlarına Katkıları Nelerdir?

Firma olarak inşaat yapı ekipmanları sektörüne sunduğumuz hassas döküm prosesi ile üretimini gerçekleştirdiğimiz parçalarla, sektöre sayısız katkı sağlamaktayız. Ürünlerimizi neden tercih etmeniz gerektiği sorusu aklınıza geldiyse, firmamızın size sunduğu ürünlerin sahip olduğu özelliklerle hangi avantajlara sahip olacağınıza göz gezdirmek faydalı olacaktır:

 • Seri imalat için en uygun üretim yöntemi hassas döküm yöntemidir. Projenizde ne kadar çok sayıda bağlantı parçasına sahip olsanız da Çevik Teknik Metalürji olarak tüm ihtiyaçlarınıza eşit sayıda ve aynı termin süresi içerisinde eşit kalitede ürün teslimi ile karşılık verebilmekteyiz.
 • Karışık geometriye sahip bağlantı parçaları için geçmişte olduğu gibi kaynaklı veya perçinli birleşimlerle uzun işçilik giderleri ve düşük dayanımlara maruz kalmak yerine size sunacağımız yekpare kesitlerle geometri ne kadar karmaşık olsa da daha ince kesitlere ve gereksiz birleşim işlemlerine gerek bırakmayan bağlantı parçalarına projelerinizde yer verebilirsiniz.
 • Dış cephenin en büyük dezavantajı korozyonla zaman içerisinde bağlantı parçalarının zayıflaması olarak karşılaşırken size sunduğumuz pürüzsüz yüzeyde ve yekpare bağlantı parçaları, korozyona karşı üstün dayanıma sahiptir.
 • Hassas döküm prosesi ile üretilen bağlantı parçalarında üretim maliyetleri klasik yöntemlere göre oldukça düşük seyretmektedir.

Üretilen İnşaat Yap Ekipmanları Parçalarında Üretim Prosesi

Vereceğiniz siparişlerin miktarından bağımsız olarak nasıl kısa termin sürelerinde kaliteli bağlantı parçalarının tedarikini sağlayabildiğimizin anlaşılabilmesi için hassas döküm prosesimiz hakkında kısa bilgilendirme yapmak faydalı olacaktır:

 • Bağlantı parça talebiniz doğrultusunda hazırlanan tasarımların hayata geçirilebilmesi için öncelikle tekrarlı kullanımlarla uygun metal kalıp hazırlanır. Hazırlanan kalıp süreç boyunca herhangi bir şekil değiştirme, vb. durum yaşamayacağı için üretilen ürünlerin tamamı benzer özellikte gerçekleştirilecektir.
 • Metal kalıplar yardımıyla parça adedi kadar mum modeller hazırlanır. Böylece tek seferde tüm siparişin imalatı mümkün olabilmektedir.
 • Hazırlanan mum modellere yolluk montajı yapılarak seramikle kaplama gerçekleştirilir.
 • Seramik kaplama sonrası mumların eriyerek kalıptan uzaklaşması ve kalıp boşluklarının oluşması için hazırlanan modeller ısıtılır.
 • Mumlar kalıplardan uzaklaştırıldıktan sonra geriye kalan seramik kalıplar, ısıtılarak dayanım kazanır.
 • Dayanım kazanarak döküme hazır hale gelen seramik kalıplar içerisine istenen ergimiş metal alaşımlar dökülerek katılaşmaya bırakılır.
 • Katılaşma sonrası seramik kalıplar kırılarak son haline oldukça yakın bağlantı parçaları elde edilir.
 • Parçaların son haline gelebilmesi için yolluk temizleme yapılması amacıyla kesme işlemi tamamlanarak proses tamamlanır.
 • Gerekli hallerde parçalara kaplama, talaşlı imalat veya ısıl işlem prosesleri yapılarak kalite kontrol yapılmak üzere test işlemleri gerçekleştirilir.
 • Yapılan testler sonrası kusursuzluğu tespit edilen bağlantı parçalarının teslimatı yapılır.